Tekošais reitings

Sacensību kalendārs

«   janvāris 2020   »
PiOtTrCePiSeSv
  1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  

visas sacensības

COVID-19 PLOSĪŠANĀS NAV ŠĶĒRSLIS ORIENTĒŠANĀS SACENSĪBĀM
Piektdiena, 15 janvāris 2021 17:08

 

 

 

COVID-19 PLOSĪŠANĀS NAV ŠĶĒRSLIS ORIENTĒŠANĀS SACENSĪBĀM

 

Kroņa gripas Covid-19 otrais vilnis savus posta darbus Latvijā un pasaulē ir jūtami paplašinājis un nav iespējams prognozēt, kad tas viss beigsies, lai mēs mierīgi un bez liekiem uztraukumiem orientēšanās sacensības varētu rīkot un tajās piedalītis brīvajā dabā.  Tieši tāpēc orientēšanās sporta entuziasts Libors Forsts (Čehija) izstrādāja īpašu programmu TiM ar kuru iespējams kartes sagatavot Taku-O simulācijas sacensībām ar laika kontroli TempO distancei un Pre-O distances Laika KP sektoram. Šādas simulācijas sacensības gandrīz pilnībā ir atbilstošas reālajām sacensībām brīvajā dabā. Vienīgās atšķirības no sacensībām brīvajā dabā ir tikai tās, ka KP zīmes ir izvietotas uz dažādiem objektiem fotogrāfijā un dalībniekam nav iespējas redzēt aiz muguras esošos objektus (orientierus), kas nedaudz apgrūtina noteikt kartē navigācijas punkta vietu. Bet tas nav īpaši kaitīgs šķērslis un nemaz netraucē pilnveidot orientēšanās meistarību.

Lai Taku-O disciplīnas cienītājiem nepazustu sportošanas gars un nekristu orientēšanās meistarības līmenis, jo pandēmijas dēļ valdības nosaka pulcēšanās ierobežojumus un masu pasākumu rīkošanas aizliegumus, 2020. gadā L. Forsts (Čehija) sāka tiešsaitē rīkot virtuālo Taku-O sacensību seriālu, TempO distances simulācijā TORUS CUP 2020 vairākās kārtās, kurā piedalījās 1276 orientieristi no 47 valstīm, pārstāvot 537 orientēšanās klubus u.c. biedrības. No Latvijas šajā seriālā bija reģistrēti 40 dalībnieki no 14 Orientēšanās klubiem u.c. biedrībām.

Neskatoties uz to, ka šajā seriālā piedalījās pat pasaules spēcīgākie orientieristi, atsevišķās kārtās, ne vienu reizi vien, daži Latvijas orientieristi ierindojās pirmajā desmitniekā un pat pirmajā trijniekā – Laura Elīza Lapiņa (OK-Ziemeļkurzeme), Guntars Mankus (OK-Saldus), Ruslans Mikulovs (OK-Stiga) u.c.

Klubu komandu vērtējumā, no Latvijas klubiem vislabākos rezultātus uzrādīja OK-Ziemeļurzeme, 2020.g. izcīnot:  Pavasara kārtās 9.vietā 261 klubu konkurencē; Rudens kārtās 6.vietā 299 klubu konkurencē un Adventes balvas kārtās 12.vietā 391 kluba  konkurencē.

Valstu komandu vērtējumā Latvija ir izcīnījusi: Pavasara kārtās 11.vietā 33 valstu konkurencē; Rudens kārtās 10.vietā 33 valstu konkurencē un Adventes balvas kārtās 12.vietā 41 valsts konkurencē. Latvijas komandai visvairāk ieskaites punktus deva: Guntars Mankus (OK-Saldus), Laura Elīza Lapiņa, Ilze Lapiņa, Ričards Zvagulis (visi trīs OK-Ziemeļkurzeme), Sanda Lapiņa (IK - Auseklis) un Jānis Rukšāns (OK-Kāpa).

Šogad, laika posmā starp jauno un veco Jauno gadu, TORUS vadītājs Libors Forsts (Čehija), sadarbībā ar kolēģiem Remo Madella (Itālija), Zoltán Miháczi (Ungārija), Dušan Furucz (Slovākija) u.c., ir publicējuši vairāku, dažādu seriālu kalendāros plānus:

Patreiz līdz pat 20. janvārim, katru dienu no pl 0:00 līdz 23:30 (Latvijā no pl 1:00 naktī līdz pl 0:30 nākamajā naktī), jebkurā laikā var ieiet http://temposim.yq.cz/index.cgi un piedalīties tiešsaites seriālā Orbitālā orientēšanās Milānā “TOREMOOS ‘2021”.

No 27. janvāra līdz pat 29. decembrim,  12 kārtās norisināsies Ungārijas TORUS seriāls Hungarian TORUS TempO Trophy ‘2021.

No 1. februāra līdz 7. februārim, katru dienu norisināsies TORUS Centrālās Eiropas nedēļas seriāls Central European TORUS Training Week 2021”

Līdz ar to, pat komendanta stundās ir iespējas piedalīties orientēšanās sacensībās un policija tevi nevarēs aizturēt tāpēc, ka nebūsi pārkāpis valdības noteikumus, jo savās mājās, datora ekrānā es eju tad, kad es gribu un eju tur, kur es gribu …

Vairāk informācijas par TempO distances simulatora tiešsaites notikušām un nākamajām sacensībām atradīsi šajā vietnē: http://temposim.yq.cz/index.cgi

Kuri pagājušo gadu vēl nav reģistrējušies, to var izdarīt aizpildot anketu šajā vietnē:

TempO User Profile (yq.cz)

 

Taku-O, Pre-O un TempO kas tas ir???  Spied ŠEIT, tad arī uzzināsi.

 

Priecīgus Ziemassvētkus!
Piektdiena, 25 decembris 2020 19:12

Pat Covid-19 plosīšanās nespēj apturēt orientieristus
Otrdiena, 27 oktobris 2020 13:35

 

Tā kā daudzās valstīs orientēšanās sacensību iespējas brīvajā dabā joprojām ir ļoti ierobežotas, interese par virtuālajām orientēšanās sacensībām ir liela un turpina paplašināties. Taku orientēšanās (turpmāk tekstā “Taku-O”) disciplīna ir ļoti piemērota e-orientēšanās sacensībām un tā piesaista arvien jaunus dalībniekus.

Šobrīd norisinās virtuālo sacensību seriāla “TORUS CUP ‘2020” rudens kārtas TempO distancēs. Patlaban, līdz šim jau notikušajās piedalās vairāk nekā 600 dalībnieku no visas pasaules, tai skaitā 19 no Latvijas (12 “A” grupā un 7 “B” jeb iesācēju grupā).

Tieši tā pat, kā mūsu tautas orientēšanās seriālos (“Magnēts”-Rīgā un Valmierā, “Meridiāns”-Cēsīs, “Azimuts”-Ventspilī un Smiltenē, “Orientieris”- Daugavpilī, “Sprīdītis”-Dobelē u.c. pie mums Latvijā) arī virtuālajā seriālā “TORUS CUP ‘2020” sezonas laikā, nekad nav par vēlu uzsākt piedalīšanos sacensībās. Tāpēc joprojām ir iespējams reģistrēties, iepazīšanās jeb treniņa nolūkos izmēģināt jau aizvadīto sacensību kārtās un sacensties atlikušajās kārtās.

Par izmaksām virtuālajā Taku-O seriālā “TORUS CUP ‘2020” – visas kārtās ir bezmaksas pasākums.

Šis pasākums ir pieejams reģistrētajiem dalībniekiem.

Lai reģistrētos, sākt jau notikušajās kārtās vingrināties un piedalīties atlikušo sacensību kārtās ir jāieiet šajā saitē:

http://www.yq.cz/trail-o/TempO/TORUS/

Notikušo kārtu kartes ar uzdevumiem ir pieejamas un jebkurš var pavingrināties, it kā sacenšoties, pēc tam salīdzināt savu gala rezultātu ar publicēto rezultātu sarakstu un - pats galvenais - atskatīties uz to uzdevumu attēliem un kartēm, kur ir kļūdas un analizēt savas orientēšanās meistarības izaugsmi. Šādā veidā ir iespēja iepazīties ar virtuālās orientēšanās sacensību procedūrām un standartu, pēc tam droši var virzīties uz priekšu un izmēģināt savas spējas piedaloties virtuālo sacensību “tiešraidē”. Šī tīmekļa vietnē ir arī daudz dažādu apmācības pasākumu ar dažādu grūtības pakāpi. Šādi pavingrinoties pie datora ekrāna, pēc tam, kad atkal varēsim sacensties brīvajā dabā, būs jau neliela pieredze un zināms priekšstats par Taku-O pamatprincipiem. Savukārt tiem dalībniekiem, kuri ar Taku-O jau ir uz “Tu”, kad varēsim piedalīties sacensībās brīvajā dabā, rezultāti būs daudzreiz labāki, nekā tie bija agrāk.

Diemžēl, gan Covid-19 plosīšanās dēļ, gan arī tehnisko u.c. problēmu dēļ, šogad nebija iespējams brīvajā dabā sarīkot tradicionālā tautas orientēšanās seriāla “Kurzemes-Zemgales Taku-ABC’2020” pilnīgi visas kārtas. Tāpēc virtuālajās Taku-O sacensībās, Latvijas orientieristu izcīnītie punkti tiek apkopoti, summēti un pieskaitīti pie šī seriāla 2020.gada sezonas kopvērtējuma rezultātiem. Šie rezultāti novembrī tiks publicēti OK-Ziemeļkurzemes mājas lapas Taku-O sadaļā un par to būs atsevišķa informācija.

Satiksimies virtuālajās Taku-O sacensību distancēs

Jānis Bergs

P.S.

Ja kāds vēl joprojām nezina kas tas ir – Taku orientēšanās, tad to var uzzināt ieejot, visu izlasot un apskatot šajā saitē:

http://www.okzk.lv/jaunumi/data/augsuplades/files/Taku-O/2020/Taku_O_pamatprincipi_2020.pdf

“Kurzemes Pavasaris 2020”
Piektdiena, 09 oktobris 2020 13:44

 

 

 

Diemžēl, pamatojoties uz valdības lēmumu par Covid‑19 pandēmijas ierobežošanu (MK Noteikumi Nr. 360. no 13.10.20.), Kurzemes pavasara satelītsacensības taku orientēšanās

2020.gada 24. un 25. oktobrī ATCELTAS!

 

 

 

Taku – O sacensību

“Kurzemes Pavasaris 2020”

Nolikums

Latvijas kausa ‘2020 Taku orientēšanās ieskaites sacensības

Tautas orientēšanās seriāla “KURZEMES-ZEMGALES Taku-ABC’2020” ieskaites sacensības

PIETEIKŠANĀS

Rīkotāji

Biedrība “TSK Sprīdītis” sadarbībā ar OK “Saldus” un Auces novada pašvaldību.

Galvenais tiesnesis Normunds Narvaišs (mob t. 29553412), sacensību inspektors Ivars Prikulis.

Sacensību centri

24. oktobrī Sacensību centrs atrodas Aucē, Vecauces pils apkārtnē.

Koordinātes: 56.468228 (Lat) , 22.889585 (Lon).
25. oktobrī Sacensību centrs pie iebrauktuves uz Ružu ezeru un Īles partizānu bunkuru, norādes no ceļa Biksti – Zebrene – Auce.

Koordinātes: 56.582368 (Lat), 22.908125 (Lon).

Taku orientēšanās “Jēkabpils balvas 2020”
Trešdiena, 02 septembris 2020 00:00

Taku orientēšanās “Jēkabpils balvas 2020”

Taku-O sacensību sēriju "Latvijas kauss'2020" ieskaites sacensības.

2020. gada 12.septembrī pie Krustpils Pils

Rezultāti un kartes

 

Elite

Rezultāti Risinājumi Distances karte

Iesācēji un bērni

Rezultāti Risinājumi Distances karte

 

Rīgas sprinta REZULTĀTI UN RISINĀJUMI
Piektdiena, 28 augusts 2020 13:12

 

REZULTĀTI

KARTE


RISINĀJUMI

 

 

Informācija par distancēm un sacensību rajonu


 

Distance 1,00 km; 20 KP, 1 laika KP ar trim uzdevumiem un kopīgu laiku. Kontrollaiks 90 minūtes, paralimpiskajai grupai 105 minūtes.

Atzīmēšanās ar kompostieriem, ko izsniegs pie starta.

Ceļi – galvenokārt ar cieto segumu, aptuveni 70 m var būt smilšaini – atkarībā no laika apstākļiem.

Uzmanību! “A” kontrolpunktos var būt redzami arī citu KP zīmes.

Uzmanību! KP 13 un 14 vērtēšanas punkti apzīmēti netradicionāli – ar KP numuru virs nepārvarama mūra!

Uzmanību! KP 15 rajonā atļauta pārvietošanās pa kāpnēm, bet ratiņkrēsliem – pa zālienu.

“Z” punktos – atbilde “Z”, ja KP zīme uz cita objekta; ja tās atrašanās vieta nesakrīt ar KP leģendu vai virziens atšķiras par vairāk nekā 90 grādiem; ja attālums dabā lielāks nekā 1 mm kartē.

Aizliegtā teritorija:

 


 

Taku orientēšanās 29.08.2020. Dzegužkalnā
Svētdiena, 09 augusts 2020 20:38

 

 

Taku orientēšanās 29.08.2020. Dzegužkalnā

N O L I K U M S

LEJUPLĀDĒT

 

1. Mērķi un uzdevumi

Popularizēt Taku-O, kā vienu no aktīvās atpūtas veidiem.

Noskaidrot spēcīgāko Taku-O sportistu.

2. Vieta, laiks un programma.

Sacensības notiks 2020.gada 29.augustā Rīgā, Dzegužkalnā.

29.08.2020.

No 10:30

Dalībnieku reģistrācija Dzegužkalna estrādē Dzegužu ielā 30, Rīga, Kurzemes rajons

 

11:00 – 13:00

Starts preO distancē Buļļu ielā 4, Rīga, Kurzemes rajons

 

Ap 14.00

Apbalvošana sacensību centrā

„Ķemermiestiņa Mazās Anniņas LIELĀ BALVA ‘2020”
Ceturtdiena, 06 augusts 2020 13:24

 

„Ķemermiestiņa Mazās Anniņas LIELĀ BALVA ‘2020”

2020. gada 8. augusts, Ķemeri, Strūklakas skvērs

REZULTĀTI

uz fotogaleriju

 

 

 

 

TempO distance: - Orientēšanās sacensību sēriju „Latvijas Kauss ‘2020un "Latvijas Paralimpiskās grupas Kauss 20120" ieskaites sacensības

Visas Taku-O distances: Tautas sacensību seriāla „Kurzemes – Zemgales Taku-ABC‘2020 ieskaites sacensības.

Papildus pasākums Ķemeru svētkiem Tikšanās Ķemeros ‘2020”

Biļetens NR 2

LEJUPLĀDĒT

Sacensību nolikums jeb biļetens Nr 1 atrodas šajās vietnēs: http://www.taku-o.lv/ , https://ej.uz/kemeri-os un https://okzk.lv/taku-o/

ORIENTĒŠANĀS LABIRINTĀ

Nelielā teritorijā kura ir nedaudz lielāka par volejbola un mazliet mazāka par futbola laukumu, ar lentām tiks iekārtoti labirinta koridori.

Dalībnieks ar kartes palīdzību apmeklē vairākus kontrolpunktus, pārvietojoties tikai pa koridoriem.

Lentas šķērsot stingri aizliegts.

Karte

Mērogs 1:200 Karte nav orientēta pret Ziemeļiem. Kartes orientēšana jāveic uz vietas tā, lai attiecīgā koridora līnijas virziens kartē, sakristu ar attiecīgās lentas virzienu dabā.

Taku-O Latvijas čempionāts Rezultāti un Kartes
Sestdiena, 01 augusts 2020 22:31

Biļetens 2 Taku-O Latvijas čempionāts
Ceturtdiena, 30 jūlijs 2020 12:48

Biļetens 2 Taku-O Latvijas čempionāts

Laiks, vieta: 2020.gada 1., 2. augusts Valmiera

Organizē:

Latvijas orientēšanās federācija, OK Stiga, galv. tiesnesis un distances Jānis Gaidelis, galv.sekretāre Zita Rukšāne

Programma:

1.augusts. Stāvlaukums pie Dāliņa stadiona, tālāk 200 m līdz estrādei, starts 15.00-18.00, PreO, Latvijas čempionu tituli tiks izcīnīti PreO distancē AE (atklātā) un PE (paralimpiskā) grupās

2.augusts. Valmieras Gaujas krasta p-sk., L.Paegles iela 5, starts 9.00-13.00, Temp-O (grupas apvienotas), Latvijas čempionu tituli tiks izcīnīti vienā grupā.

Ķemermiestiņa Mazās Anniņas LIELĀ BALVA ‘2020
Piektdiena, 17 jūlijs 2020 19:30

 

„Ķemermiestiņa Mazās Anniņas LIELĀ BALVA ‘2020”

TempO distance: - Orientēšanās sacensību sēriju „Latvijas Kauss ‘2020un "Latvijas Paralimpiskās grupas Kauss 2020" ieskaites sacensības

Orientēšanās divcīņā (Foto-O + TempO): Tautas sacensību seriāla „Kurzemes – Zemgales Taku-ABC ‘2020 ieskaites sacensības.

Papildus pasākums Ķemeru kopienas svētkiem Tikšanās Ķemeros ‘2020”

Esi atbildīgs un pasākuma laikā ievēro visus valdības noteiktos ierobežojumus, kādi iespējams varētu būt 8. augustā.

1 lapa no 10