Tekošais reitings

Sacensību kalendārs

«   marts 2021   »
PiOtTrCePiSeSv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

visas sacensības

COVID-19 PLOSĪŠANĀS NAV ŠĶĒRSLIS ORIENTĒŠANĀS SACENSĪBĀM

 

 

 

COVID-19 PLOSĪŠANĀS NAV ŠĶĒRSLIS ORIENTĒŠANĀS SACENSĪBĀM

 

Kroņa gripas Covid-19 otrais vilnis savus posta darbus Latvijā un pasaulē ir jūtami paplašinājis un nav iespējams prognozēt, kad tas viss beigsies, lai mēs mierīgi un bez liekiem uztraukumiem orientēšanās sacensības varētu rīkot un tajās piedalītis brīvajā dabā.  Tieši tāpēc orientēšanās sporta entuziasts Libors Forsts (Čehija) izstrādāja īpašu programmu TiM ar kuru iespējams kartes sagatavot Taku-O simulācijas sacensībām ar laika kontroli TempO distancei un Pre-O distances Laika KP sektoram. Šādas simulācijas sacensības gandrīz pilnībā ir atbilstošas reālajām sacensībām brīvajā dabā. Vienīgās atšķirības no sacensībām brīvajā dabā ir tikai tās, ka KP zīmes ir izvietotas uz dažādiem objektiem fotogrāfijā un dalībniekam nav iespējas redzēt aiz muguras esošos objektus (orientierus), kas nedaudz apgrūtina noteikt kartē navigācijas punkta vietu. Bet tas nav īpaši kaitīgs šķērslis un nemaz netraucē pilnveidot orientēšanās meistarību.

Lai Taku-O disciplīnas cienītājiem nepazustu sportošanas gars un nekristu orientēšanās meistarības līmenis, jo pandēmijas dēļ valdības nosaka pulcēšanās ierobežojumus un masu pasākumu rīkošanas aizliegumus, 2020. gadā L. Forsts (Čehija) sāka tiešsaitē rīkot virtuālo Taku-O sacensību seriālu, TempO distances simulācijā TORUS CUP 2020 vairākās kārtās, kurā piedalījās 1276 orientieristi no 47 valstīm, pārstāvot 537 orientēšanās klubus u.c. biedrības. No Latvijas šajā seriālā bija reģistrēti 40 dalībnieki no 14 Orientēšanās klubiem u.c. biedrībām.

Neskatoties uz to, ka šajā seriālā piedalījās pat pasaules spēcīgākie orientieristi, atsevišķās kārtās, ne vienu reizi vien, daži Latvijas orientieristi ierindojās pirmajā desmitniekā un pat pirmajā trijniekā – Laura Elīza Lapiņa (OK-Ziemeļkurzeme), Guntars Mankus (OK-Saldus), Ruslans Mikulovs (OK-Stiga) u.c.

Klubu komandu vērtējumā, no Latvijas klubiem vislabākos rezultātus uzrādīja OK-Ziemeļurzeme, 2020.g. izcīnot:  Pavasara kārtās 9.vietā 261 klubu konkurencē; Rudens kārtās 6.vietā 299 klubu konkurencē un Adventes balvas kārtās 12.vietā 391 kluba  konkurencē.

Valstu komandu vērtējumā Latvija ir izcīnījusi: Pavasara kārtās 11.vietā 33 valstu konkurencē; Rudens kārtās 10.vietā 33 valstu konkurencē un Adventes balvas kārtās 12.vietā 41 valsts konkurencē. Latvijas komandai visvairāk ieskaites punktus deva: Guntars Mankus (OK-Saldus), Laura Elīza Lapiņa, Ilze Lapiņa, Ričards Zvagulis (visi trīs OK-Ziemeļkurzeme), Sanda Lapiņa (IK - Auseklis) un Jānis Rukšāns (OK-Kāpa).

Šogad, laika posmā starp jauno un veco Jauno gadu, TORUS vadītājs Libors Forsts (Čehija), sadarbībā ar kolēģiem Remo Madella (Itālija), Zoltán Miháczi (Ungārija), Dušan Furucz (Slovākija) u.c., ir publicējuši vairāku, dažādu seriālu kalendāros plānus:

Patreiz līdz pat 20. janvārim, katru dienu no pl 0:00 līdz 23:30 (Latvijā no pl 1:00 naktī līdz pl 0:30 nākamajā naktī), jebkurā laikā var ieiet http://temposim.yq.cz/index.cgi un piedalīties tiešsaites seriālā Orbitālā orientēšanās Milānā “TOREMOOS ‘2021”.

No 27. janvāra līdz pat 29. decembrim,  12 kārtās norisināsies Ungārijas TORUS seriāls Hungarian TORUS TempO Trophy ‘2021.

No 1. februāra līdz 7. februārim, katru dienu norisināsies TORUS Centrālās Eiropas nedēļas seriāls Central European TORUS Training Week 2021”

Līdz ar to, pat komendanta stundās ir iespējas piedalīties orientēšanās sacensībās un policija tevi nevarēs aizturēt tāpēc, ka nebūsi pārkāpis valdības noteikumus, jo savās mājās, datora ekrānā es eju tad, kad es gribu un eju tur, kur es gribu …

Vairāk informācijas par TempO distances simulatora tiešsaites notikušām un nākamajām sacensībām atradīsi šajā vietnē: http://temposim.yq.cz/index.cgi

Kuri pagājušo gadu vēl nav reģistrējušies, to var izdarīt aizpildot anketu šajā vietnē:

TempO User Profile (yq.cz)

 

Taku-O, Pre-O un TempO kas tas ir???  Spied ŠEIT, tad arī uzzināsi.