Tekošais reitings

Sacensību kalendārs

«   janvāris 2022   »
PiOtTrCePiSeSv
     1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      

visas sacensības

2. Taku-O treniņš 2021
Svētdiena, 18 aprīlis 2021 15:12

Taku O sezonas 2.treniņš

 

REZULTĀTI

RISINĀJUMI

KARTES

PreO īsā

PreO īsā

PreO īsā

PreO garā

PreO garā

PreO garā

TempO

TempO

TempO

PAPILDINFORMĀCIJA:

01.05.2021.

Piedāvātās distances.

1.TempO 5 stacijasx4uzd. Rezultātu fiksē tiesneši telefonos un kontrolkartiņās
2.PreO 1.distance 0,5  km  19 KP. Piedalās visi.

Var iekost pustdienas
3.PreO 2.distance. 1,6 km 20 KP. Piedalās kas vēlas, bet Par gr. distance nav piemērota (ceļi dažās vietās izjaukti ar kvadracikliem, stāvi kāpumi)
4.Treniņpoligons. Kas grib paskriet, sagatavotas 3 distances.

Priecīgas Lieldienas!
Piektdiena, 02 aprīlis 2021 14:21

ORIENTIERISTI NEAPSTĀJAS, BET PIELĀGOJAS …
Pirmdiena, 01 marts 2021 11:13

 

Jau pagājušajā gadsimtā, ne vienu reizi vien dažādos laikrakstos, žurnālos un grāmatās par sportu bija rakstīts, ka orientēšanās sports attīsta un nostiprina loģisku domāšanu, atjautību un prasmi vienmēr sekmīgi atrast izeju no jebkuras sarežģītas situācijas ar kurām, cilvēkam savas dzīves laikā, ļoti bieži nākas saskarties.

Arī tagad, kad visā pasaulē plosās “Covid-19” pandēmija, kā rezultātā, gandrīz visas valstīs ir aizliegts rīkot orientēšanās sacensības brīvajā dabā, orientieristi ir atraduši izeju, kā pielāgoties patreizējai situācijai un sacensības notiek.

Tikai diemžēl šajās sacensībās nav iespējams satikt aci pret aci savu draugu vai domu biedru, jo šīs sacensības norisinās pie datora ekrāna, lietojot fotoattēlus un attiecīgo karti. Šādās sacensībās var piedalīties arī tie, kuri nedrīkst iziet no mājām, jo ir spiesti atrasties karantīnā jeb pašizolācijā.

Jau dažus gadus pirms Kroņa gripas “Covid-19” parādīšanās pasaulē, daži orientēšanās sporta entuziasti no Krievijas, Čehijas, Itālijas u.c. valstīm, kuri ikdienā strādā ar datoru programmām, bija izstrādājuši un rīkoja tiešraides orientēšanās simulācijas sacensības. Bet tās notika ļoti reti, tikai pāris reizes gadā un pat retāk.

Pagājušā gada pavasarī, kad “Covid-19” iesāka savu, pirmā viļņa triumfa gājienu Eiropā u.c. pasaulē, kā rezultātā sākās, iepriekš ieplānoto, visu līmeņu orientēšanās sacensību brīvajā dabā, strauja atcelšana.

Sēru vēsts
Piektdiena, 05 februāris 2021 12:50

 

Atis Rukšāns

(1948.21.03. – 2021.02.02.)

No Tevis tik daudz bija ko gūt,

Tavas pēdas ir dziļas, tās neizzūd,

Mums atmiņās vēl ilgi kopā būt …

Šī gada 2. februāra rītā mūžības ceļā devās Atis Rukšāns.

Ar orientēšanās sportu Atis sāka nodarboties pagājušā gadsimta 60‑to gadu otrajā pusē. Būdams toreizējā Rīgas Politehniskā institūta 2. kursa students, viņš sāka trenēties RPI sporta klubā pie orientēšanās sporta trenera Jāņa Klētnieka un drīz vien izcīnīja PSRS sporta meistara kandidāta nosaukumu.

Vienlaikus ar aktīvo sportošanu Atis bija arī sporta tiesnesis un pārsvarā strādāja distanču dienestā. Gadiem ritot uz priekšu un pilnveidojoties darba pieredzei, pēc toreizējās PSRS sporta tiesnešu kvalifikācijas kritērijiem viņam tika piešķirta sporta tiesneša Republikas kategorija. Gan PSRS, gan arī brīvās Latvijas laikā Atis ieņēma vadošos sporta tiesneša amatus daudzās vietējā un starptautiskā līmeņa sacensībās – pārsvarā kā distanču priekšnieks, atsevišķās sacensībās arī kā galvenais tiesnesis vai galvenais sekretārs.

PSRS laikā papildus orientēšanās skrējiena sacensībām diezgan bieži norisinājās arī motoorientēšanās jeb orientēšanās ar motocikliem. Atis gandrīz visiem šī orientēšanās sporta paveida Latvijas čempionātiem un cita līmeņa sacensībām gatavoja gan kartes, gan distances, kur pirms sacensībām nācās apvidū ne tikai izvietot KP un atzīmēšanās ierīces, bet arī pastrādāt ar cirvi un zāģi, lai takas un meža ceļi būtu izbraucami.

1983. gada augustā, organizējot Latvijas čempionātu, Atis iepazinās ar Zitu, un jau 1984. gada 6. oktobrī viņi apprecējās, izveidojot ģimeni. Orientēšanās sports Rukšānu ģimeni saveda kopā, Atis un Zita iemācīja orientēties arī saviem bērniem, un kopā pavadītas nedēļas nogales, apceļojot Latviju un piedaloties dažādās sacensībās gan kā dalībniekiem, gan kā organizatoriem, bija ģimenes ikdiena.

2007. gadā Atis kopā ar ģimeni iesaistījās taku orientēšanās kustībā, aktīvi darbojās pie Latvijas Taku-O noteikumu izstrādes. Analizējot pieejamās Taku-O distances un kartes, ieteica daudz jaunas idejas un priekšlikumus par karšu, distanču un sacensību organizācijas kvalitātes uzlabošanu. Taku-O disciplīnai attīstoties, regulāri organizēja sacensības, kā arī aktīvi piedalījās tajās gan Latvijā, gan ārpus tās.

2015. gadā IOF Taku-O komisija apstiprināja Ati kā Taku-O starptautiska līmeņa sacensību distanču inspektoru.

Atis uzmērīja un digitalizēja kartes 2018. gada Pasaules Taku-O čempionātam un sacensību laikā pildīja distanču priekšnieka pienākumus, par ko gan no IOF vadības, gan arī no sacensību dalībniekiem saņēma augstu novērtējumu par teicami paveikto darbu.

Ati droši varēja uzskatīt par orientēšanās sporta plaša profila ekspertu, jo, 53 gadus darbojoties šī sporta veida sfērā, viņš gan kā sportists, gan kā sporta tiesnesis visās orientēšanās sporta disciplīnās un paveidos izbaudīja to, kā šī maizīte garšo. Pēc katrām sacensībām analizēja kartes un distances, kā arī sacensību organizāciju, un domāja par jaunām idejām, kā pilnveidot nākamās sacensības.

Kā dalībnieks Atis daudzreiz ierindojās godalgotās vietās gan O-skrējiena, gan O-slēpojuma, gan Taku-O sacensībās kā Latvijā, tā arī ārzemēs. Spēki ir izmēģināti arī Velo-O sacensībās un rogainingā.

Lai gan orientēšanās sports aizņēma lielāko daļu brīvā laika, Atis bija sabiedriski aktīvs arī citās jomās. Kad tika atjaunota Latvijas valsts neatkarība, viens no pirmajiem iestājās Zemessardzē. Atis arī aktīvi iesaistījās Sējas novada dzīvē, regulāri gatavoja publikācijas novada ziņām. Daudzi viņu ir redzējuši televīzijā kā aktīvu erudīcijas spēļu dalībnieku; bija arī Latvijas Erudītu līgas biedrs.

Atis vienmēr jebkuram bija atsaucīgs un izpalīdzīgs orientēšanās sacensību rīkošanas darbos, neskopojās ar padomiem un labprāt dalījās ar savu pieredzi gan sportā, gan ārpus tā. Dzīves laikā uzmērījis un uzzīmējis kartes dažādām orientēšanās sporta disciplīnām daudzviet Latvijā. Atis gatavoja kartes arī šī gada sacensību sezonai, diemžēl slimība un likteņa ļaunā roka paveica savu …

Atis Rukšāns un viņa ieguldījums orientēšanās sporta attīstībā mums visiem paliks gaišā piemiņā.

LOF Taku-O komisija

 

“TOREMOOS’2021”
Svētdiena, 24 janvāris 2021 13:36

 

NOSLĒDZĀS ORIENTĒŠANĀS SIMULĀCIJAS TIEŠSAITES SACENSĪBU SERIĀLS TOREMOOS’2021”

Jau šī gada pirmajā mēnesī, 10 dienas pēc kārtas. ne Covid-19 plosīšanās, ne policija, ne robežsargi, ne arī citi uzraudzības dienesti nespēja apturēt 719 orientieristus, no 32 valstīm, no 315 orientēšanās klubiem u.c. biedrībām, kad viņi visi, katru dienu draudzīgi devās uz Itāliju, lai piedalītos Milānas orbitālās orientēšanās sacensībās “TOREMOOS’2021”.

No Latvijas šajās Taku-O simulācijas sacensībās, TempO distancē piedalījās 26 zaļā stadiona cienītāji no 15 mūsu zemes Orientēšanās klubiem u.c. biedrībām.

Kopvērtējuma individuālos rezultātus noteica, summējot visus, atsevišķās kārtās izcīnītos punktus. Maksimālais iespējamais punktu skaits ir 1000 punktu.

COVID-19 PLOSĪŠANĀS NAV ŠĶĒRSLIS ORIENTĒŠANĀS SACENSĪBĀM
Piektdiena, 15 janvāris 2021 17:08

 

 

 

COVID-19 PLOSĪŠANĀS NAV ŠĶĒRSLIS ORIENTĒŠANĀS SACENSĪBĀM

 

Kroņa gripas Covid-19 otrais vilnis savus posta darbus Latvijā un pasaulē ir jūtami paplašinājis un nav iespējams prognozēt, kad tas viss beigsies, lai mēs mierīgi un bez liekiem uztraukumiem orientēšanās sacensības varētu rīkot un tajās piedalītis brīvajā dabā.  Tieši tāpēc orientēšanās sporta entuziasts Libors Forsts (Čehija) izstrādāja īpašu programmu TiM ar kuru iespējams kartes sagatavot Taku-O simulācijas sacensībām ar laika kontroli TempO distancei un Pre-O distances Laika KP sektoram. Šādas simulācijas sacensības gandrīz pilnībā ir atbilstošas reālajām sacensībām brīvajā dabā. Vienīgās atšķirības no sacensībām brīvajā dabā ir tikai tās, ka KP zīmes ir izvietotas uz dažādiem objektiem fotogrāfijā un dalībniekam nav iespējas redzēt aiz muguras esošos objektus (orientierus), kas nedaudz apgrūtina noteikt kartē navigācijas punkta vietu. Bet tas nav īpaši kaitīgs šķērslis un nemaz netraucē pilnveidot orientēšanās meistarību.

Lai Taku-O disciplīnas cienītājiem nepazustu sportošanas gars un nekristu orientēšanās meistarības līmenis, jo pandēmijas dēļ valdības nosaka pulcēšanās ierobežojumus un masu pasākumu rīkošanas aizliegumus, 2020. gadā L. Forsts (Čehija) sāka tiešsaitē rīkot virtuālo Taku-O sacensību seriālu, TempO distances simulācijā TORUS CUP 2020 vairākās kārtās, kurā piedalījās 1276 orientieristi no 47 valstīm, pārstāvot 537 orientēšanās klubus u.c. biedrības. No Latvijas šajā seriālā bija reģistrēti 40 dalībnieki no 14 Orientēšanās klubiem u.c. biedrībām.

Neskatoties uz to, ka šajā seriālā piedalījās pat pasaules spēcīgākie orientieristi, atsevišķās kārtās, ne vienu reizi vien, daži Latvijas orientieristi ierindojās pirmajā desmitniekā un pat pirmajā trijniekā – Laura Elīza Lapiņa (OK-Ziemeļkurzeme), Guntars Mankus (OK-Saldus), Ruslans Mikulovs (OK-Stiga) u.c.

Klubu komandu vērtējumā, no Latvijas klubiem vislabākos rezultātus uzrādīja OK-Ziemeļurzeme, 2020.g. izcīnot:  Pavasara kārtās 9.vietā 261 klubu konkurencē; Rudens kārtās 6.vietā 299 klubu konkurencē un Adventes balvas kārtās 12.vietā 391 kluba  konkurencē.

Valstu komandu vērtējumā Latvija ir izcīnījusi: Pavasara kārtās 11.vietā 33 valstu konkurencē; Rudens kārtās 10.vietā 33 valstu konkurencē un Adventes balvas kārtās 12.vietā 41 valsts konkurencē. Latvijas komandai visvairāk ieskaites punktus deva: Guntars Mankus (OK-Saldus), Laura Elīza Lapiņa, Ilze Lapiņa, Ričards Zvagulis (visi trīs OK-Ziemeļkurzeme), Sanda Lapiņa (IK - Auseklis) un Jānis Rukšāns (OK-Kāpa).

Šogad, laika posmā starp jauno un veco Jauno gadu, TORUS vadītājs Libors Forsts (Čehija), sadarbībā ar kolēģiem Remo Madella (Itālija), Zoltán Miháczi (Ungārija), Dušan Furucz (Slovākija) u.c., ir publicējuši vairāku, dažādu seriālu kalendāros plānus:

Patreiz līdz pat 20. janvārim, katru dienu no pl 0:00 līdz 23:30 (Latvijā no pl 1:00 naktī līdz pl 0:30 nākamajā naktī), jebkurā laikā var ieiet http://temposim.yq.cz/index.cgi un piedalīties tiešsaites seriālā Orbitālā orientēšanās Milānā “TOREMOOS ‘2021”.

No 27. janvāra līdz pat 29. decembrim,  12 kārtās norisināsies Ungārijas TORUS seriāls Hungarian TORUS TempO Trophy ‘2021.

No 1. februāra līdz 7. februārim, katru dienu norisināsies TORUS Centrālās Eiropas nedēļas seriāls Central European TORUS Training Week 2021”

Līdz ar to, pat komendanta stundās ir iespējas piedalīties orientēšanās sacensībās un policija tevi nevarēs aizturēt tāpēc, ka nebūsi pārkāpis valdības noteikumus, jo savās mājās, datora ekrānā es eju tad, kad es gribu un eju tur, kur es gribu …

Vairāk informācijas par TempO distances simulatora tiešsaites notikušām un nākamajām sacensībām atradīsi šajā vietnē: http://temposim.yq.cz/index.cgi

Kuri pagājušo gadu vēl nav reģistrējušies, to var izdarīt aizpildot anketu šajā vietnē:

TempO User Profile (yq.cz)

 

Taku-O, Pre-O un TempO kas tas ir???  Spied ŠEIT, tad arī uzzināsi.

 

Priecīgus Ziemassvētkus!
Piektdiena, 25 decembris 2020 19:12

Pat Covid-19 plosīšanās nespēj apturēt orientieristus
Otrdiena, 27 oktobris 2020 13:35

 

Tā kā daudzās valstīs orientēšanās sacensību iespējas brīvajā dabā joprojām ir ļoti ierobežotas, interese par virtuālajām orientēšanās sacensībām ir liela un turpina paplašināties. Taku orientēšanās (turpmāk tekstā “Taku-O”) disciplīna ir ļoti piemērota e-orientēšanās sacensībām un tā piesaista arvien jaunus dalībniekus.

Šobrīd norisinās virtuālo sacensību seriāla “TORUS CUP ‘2020” rudens kārtas TempO distancēs. Patlaban, līdz šim jau notikušajās piedalās vairāk nekā 600 dalībnieku no visas pasaules, tai skaitā 19 no Latvijas (12 “A” grupā un 7 “B” jeb iesācēju grupā).

Tieši tā pat, kā mūsu tautas orientēšanās seriālos (“Magnēts”-Rīgā un Valmierā, “Meridiāns”-Cēsīs, “Azimuts”-Ventspilī un Smiltenē, “Orientieris”- Daugavpilī, “Sprīdītis”-Dobelē u.c. pie mums Latvijā) arī virtuālajā seriālā “TORUS CUP ‘2020” sezonas laikā, nekad nav par vēlu uzsākt piedalīšanos sacensībās. Tāpēc joprojām ir iespējams reģistrēties, iepazīšanās jeb treniņa nolūkos izmēģināt jau aizvadīto sacensību kārtās un sacensties atlikušajās kārtās.

Par izmaksām virtuālajā Taku-O seriālā “TORUS CUP ‘2020” – visas kārtās ir bezmaksas pasākums.

Šis pasākums ir pieejams reģistrētajiem dalībniekiem.

Lai reģistrētos, sākt jau notikušajās kārtās vingrināties un piedalīties atlikušo sacensību kārtās ir jāieiet šajā saitē:

http://www.yq.cz/trail-o/TempO/TORUS/

Notikušo kārtu kartes ar uzdevumiem ir pieejamas un jebkurš var pavingrināties, it kā sacenšoties, pēc tam salīdzināt savu gala rezultātu ar publicēto rezultātu sarakstu un - pats galvenais - atskatīties uz to uzdevumu attēliem un kartēm, kur ir kļūdas un analizēt savas orientēšanās meistarības izaugsmi. Šādā veidā ir iespēja iepazīties ar virtuālās orientēšanās sacensību procedūrām un standartu, pēc tam droši var virzīties uz priekšu un izmēģināt savas spējas piedaloties virtuālo sacensību “tiešraidē”. Šī tīmekļa vietnē ir arī daudz dažādu apmācības pasākumu ar dažādu grūtības pakāpi. Šādi pavingrinoties pie datora ekrāna, pēc tam, kad atkal varēsim sacensties brīvajā dabā, būs jau neliela pieredze un zināms priekšstats par Taku-O pamatprincipiem. Savukārt tiem dalībniekiem, kuri ar Taku-O jau ir uz “Tu”, kad varēsim piedalīties sacensībās brīvajā dabā, rezultāti būs daudzreiz labāki, nekā tie bija agrāk.

Diemžēl, gan Covid-19 plosīšanās dēļ, gan arī tehnisko u.c. problēmu dēļ, šogad nebija iespējams brīvajā dabā sarīkot tradicionālā tautas orientēšanās seriāla “Kurzemes-Zemgales Taku-ABC’2020” pilnīgi visas kārtas. Tāpēc virtuālajās Taku-O sacensībās, Latvijas orientieristu izcīnītie punkti tiek apkopoti, summēti un pieskaitīti pie šī seriāla 2020.gada sezonas kopvērtējuma rezultātiem. Šie rezultāti novembrī tiks publicēti OK-Ziemeļkurzemes mājas lapas Taku-O sadaļā un par to būs atsevišķa informācija.

Satiksimies virtuālajās Taku-O sacensību distancēs

Jānis Bergs

P.S.

Ja kāds vēl joprojām nezina kas tas ir – Taku orientēšanās, tad to var uzzināt ieejot, visu izlasot un apskatot šajā saitē:

http://www.okzk.lv/jaunumi/data/augsuplades/files/Taku-O/2020/Taku_O_pamatprincipi_2020.pdf

“Kurzemes Pavasaris 2020”
Piektdiena, 09 oktobris 2020 13:44

 

 

 

Diemžēl, pamatojoties uz valdības lēmumu par Covid‑19 pandēmijas ierobežošanu (MK Noteikumi Nr. 360. no 13.10.20.), Kurzemes pavasara satelītsacensības taku orientēšanās

2020.gada 24. un 25. oktobrī ATCELTAS!

 

 

 

Taku – O sacensību

“Kurzemes Pavasaris 2020”

Nolikums

Latvijas kausa ‘2020 Taku orientēšanās ieskaites sacensības

Tautas orientēšanās seriāla “KURZEMES-ZEMGALES Taku-ABC’2020” ieskaites sacensības

PIETEIKŠANĀS

Rīkotāji

Biedrība “TSK Sprīdītis” sadarbībā ar OK “Saldus” un Auces novada pašvaldību.

Galvenais tiesnesis Normunds Narvaišs (mob t. 29553412), sacensību inspektors Ivars Prikulis.

Sacensību centri

24. oktobrī Sacensību centrs atrodas Aucē, Vecauces pils apkārtnē.

Koordinātes: 56.468228 (Lat) , 22.889585 (Lon).
25. oktobrī Sacensību centrs pie iebrauktuves uz Ružu ezeru un Īles partizānu bunkuru, norādes no ceļa Biksti – Zebrene – Auce.

Koordinātes: 56.582368 (Lat), 22.908125 (Lon).

Taku orientēšanās “Jēkabpils balvas 2020”
Trešdiena, 02 septembris 2020 00:00

Taku orientēšanās “Jēkabpils balvas 2020”

Taku-O sacensību sēriju "Latvijas kauss'2020" ieskaites sacensības.

2020. gada 12.septembrī pie Krustpils Pils

Rezultāti un kartes

 

Elite

Rezultāti Risinājumi Distances karte

Iesācēji un bērni

Rezultāti Risinājumi Distances karte

 

Rīgas sprinta REZULTĀTI UN RISINĀJUMI
Piektdiena, 28 augusts 2020 13:12

 

REZULTĀTI

KARTE


RISINĀJUMI

 

 

Informācija par distancēm un sacensību rajonu


 

Distance 1,00 km; 20 KP, 1 laika KP ar trim uzdevumiem un kopīgu laiku. Kontrollaiks 90 minūtes, paralimpiskajai grupai 105 minūtes.

Atzīmēšanās ar kompostieriem, ko izsniegs pie starta.

Ceļi – galvenokārt ar cieto segumu, aptuveni 70 m var būt smilšaini – atkarībā no laika apstākļiem.

Uzmanību! “A” kontrolpunktos var būt redzami arī citu KP zīmes.

Uzmanību! KP 13 un 14 vērtēšanas punkti apzīmēti netradicionāli – ar KP numuru virs nepārvarama mūra!

Uzmanību! KP 15 rajonā atļauta pārvietošanās pa kāpnēm, bet ratiņkrēsliem – pa zālienu.

“Z” punktos – atbilde “Z”, ja KP zīme uz cita objekta; ja tās atrašanās vieta nesakrīt ar KP leģendu vai virziens atšķiras par vairāk nekā 90 grādiem; ja attālums dabā lielāks nekā 1 mm kartē.

Aizliegtā teritorija: